Ana içeriğe atla

Nasıl İnce Lastik Toka( Saç Tokası) Satmaya Karar Verdik :)

Kore’den gelen tüm kozmetik ürünlerini şirket çalışanları olarak bizzat kendimiz deneyimleyip, sadece memnun olduğumuz ürünleri getirdiğimizi biliyorsunuzdur.

Bir gün şirket sahibimiz elinde lastik tokalarla gelip bizden denememizi ve normalde kullandığımız lastik tokalardan farkını söylememizi istedi.

Cilt bakımları ürünleri denemeye alıştığımız için şaşırsakta hemen denemeyi kabul ettik. Sonuçta hangi kadının tokaya ihtiyacı yok ki ama değil mi? :)

Kullandığımızda deneyimlediğimiz şeyler ise gerçekten sıradan gördüğümüz lastik tokalardan çok çok farklıydı.

Diğer yerlerden satın alıp kullandığımız lastikler saçımızdayken aniden parçalanıp kendi kendine kopuyordu. Hiçbir zorlama ya da germe olmadan…Özel bir yerde yanınızda yedek toka olmadan saçınız bozulduğunda nasıl zorluk çektiğimizi sizde bilirsiniz. Denediğimiz tokaların dayanıklılığını test ettiğimizde gerçekten memnun kaldık.

Etkilendiğimiz en önemli kısımlardan biride tokayı çıkarırken saçlarımızın elimize gelmemesiydi. Çünkü diğer tokalarda en az 20 tel saçımız kopuyordu.Bu durumu gördükçe üzülmeyen bir kişi bile olduğunu düşünmüyoruz. Gerçekten tek bir tel bile koparmadan o toka nasıl çıkıyor şaşkınız :)

Üstelik bir kere kullandığımız tokayı tekrar tekrar kullanabilme lüksüne sahip olduk :)

 Normalde bir kez kullandığımız lastik tokalara hem saçlarımız karıştığı için hem koptukları için bir kez daha kullanma şansımız olmuyordu. :)

Önemli noktalardan biri de diğer tokalarla saçımızı topladığımızda saç diplerimiz acıyordu. Fakat TPU lastik tokalar saçımızı sıkıca tutmasına rağmen çıkardığımızda saç diplerimizde herhangi bir acı hissetmedik.

Peki nedir bu TPU?

TPU (Thermoplastic Poly Urethane)

TPU’dan üretilen lastikler diğer lastiklerin aksine dayanıklıdırlar. Kendiliğinden aşınmaya uğramazlar. Elastikiyetlerini kaybetmedikleri için kesme tahtalarında, cep telefon kılıflarında, ayakkabı tabanlarında tercih edilirler. Özellikle kokusuz, anti-toksik ve geri dönüştürülebilir olduğu için sentetik kauçuk ve silikonun yerine tercih edildiğini öğrendik ve çok etkilendik. 

Ayrıca araştırınca Okotex sertifikası almış bir firma olduğunu öğrendik. İnsan vücuduna zarar vermeyen çocukların kolayca kullanabileceği malzeme kullandıklarını gösteren bu sertifikayı görünce küçük prenseslerimizin saçlarında da deneme kararı aldık ve onlar da aynı sonuçları aldık. 

Üstelik rengarenk renklerle yaptığımız saç modelleriyle çok sevimli saç şekilleri yaptık :)


Bildiğiniz üzere bu tarz lastik tokalar Çin'den geldikleri daha ucuz, sağlıksız malzemeden üretilen tokalar oluyorlar. Limonian olarak size her zaman kaliteyi daha ucuza sunmaya devam etmek istediğimiz için %100 Kore malı, dayanıklı ve sağlıklı olan Limonian TPU Lastik Tokayı sizle buluşturmak istedik. Sağlığın çzellikle miniklerimizin sağlığının önemli olduğu son günlerde size güvenle bir ürün daha sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Limonian %100 Kore Malı TPU Lastik Toka

Siyah ve renkli seçenekleriyle sizlerinde deneyimine sunmaktan gurur duyuyoruz.

Bizle deneyimlerinizi yorum olarak paylaşmayı unutmayın!Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye'de Yaşayan Korelilerin Satın Aldığı Ürünler

Türkiye’de yaşayan Koreliler beğendikleri markaları Kore’den getirip kullanıyorlardı. Daha sonra Limonian’ı keşfederek kaliteli içerikli Kore ürünlerine Türkiye’den de sahip olabileceklerini keşfettiler.


1.Petitfee B- Glucan Enzyme Powder Wash

Kimyasal Madde İçermeyen Doğal İçerikli Toz Temizleyici

Koreli kadınlar kendi beğendiği markaları tercih etseler de konu yüz temizleyici olunca markadan daha çok içeriğe önem verirler. Bu sebeple doğal içeriklerden oluşan PetitfeeEnzimli Toz Temizleyici yapay koruyucu, kimyasal madde yada paraben gibi zararlı maddeler içermediğinden en çok tercih ettikleri yüz temizleme ürünüdür. Hassas ve sivilceli ciltler içinde mükemmel bir üründür.


2.Seohwabi Duper Whitening Essence

Anında Beyazlatıcı Nemlendirici Krem

Bu tarz kremler tone-up krem olarak da bilinirler. Koreli anneler ve iş kadınlarının kullandığı pratik ürünlerdendir. Sabahları evden çıkmadan önce makyaj bazı olarak ya da cilt tonunu eşitleyici gibi kullanarak ciltlerini nemlendirerek sağlıklı ve…

CİLT TİPİ TESTİ

Merhaba
Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplara uygun olan ok'ları takip ederek cilt tipinizin hangi gruba ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
Aşağıdaki linklerden cilt tipinize uygun bakım rutini ve Limonian’ın tavsiye ettiği ürünlere ulaşabilirsiniz.
Trendyol'da En Çok Değerlendirilen Ürünlerimiz!

Trendyol'da en çok sevilen ürünlerimizi sizin için derledik!


1. Mjcare Soyulan Ayak Peeling Maskesi

Bizimde çok sevdiğimiz ürünlerden biri olan bu maske etkisiyle tüm müşterilerimizi memnun ediyor.2. Tepeden Tırnağa Maske Seti

Kolajen cilt yaşlanmasını önlemeye yardımcıdır. Bu yüz maskesi ince kırışıklıklarınızın oluşmamasına yardımcı olacaktır.


3. Mjcare On Hyaluronik Asit Özlü Yüz Maskesi

En etkili nemlendirici hammaddelerden biri olan Hyaluronik asit, cildinizin ihtiyacı olan nemi karşılıyor.