Ana içeriğe atla

Nasıl İnce Lastik Toka( Saç Tokası) Satmaya Karar Verdik :)

Kore’den gelen tüm kozmetik ürünlerini şirket çalışanları olarak bizzat kendimiz deneyimleyip, sadece memnun olduğumuz ürünleri getirdiğimizi biliyorsunuzdur.

Bir gün şirket sahibimiz elinde lastik tokalarla gelip bizden denememizi ve normalde kullandığımız lastik tokalardan farkını söylememizi istedi.

Cilt bakımları ürünleri denemeye alıştığımız için şaşırsakta hemen denemeyi kabul ettik. Sonuçta hangi kadının tokaya ihtiyacı yok ki ama değil mi? :)

Kullandığımızda deneyimlediğimiz şeyler ise gerçekten sıradan gördüğümüz lastik tokalardan çok çok farklıydı.

Diğer yerlerden satın alıp kullandığımız lastikler saçımızdayken aniden parçalanıp kendi kendine kopuyordu. Hiçbir zorlama ya da germe olmadan…Özel bir yerde yanınızda yedek toka olmadan saçınız bozulduğunda nasıl zorluk çektiğimizi sizde bilirsiniz. Denediğimiz tokaların dayanıklılığını test ettiğimizde gerçekten memnun kaldık.

Etkilendiğimiz en önemli kısımlardan biride tokayı çıkarırken saçlarımızın elimize gelmemesiydi. Çünkü diğer tokalarda en az 20 tel saçımız kopuyordu.Bu durumu gördükçe üzülmeyen bir kişi bile olduğunu düşünmüyoruz. Gerçekten tek bir tel bile koparmadan o toka nasıl çıkıyor şaşkınız :)

Üstelik bir kere kullandığımız tokayı tekrar tekrar kullanabilme lüksüne sahip olduk :)

 Normalde bir kez kullandığımız lastik tokalara hem saçlarımız karıştığı için hem koptukları için bir kez daha kullanma şansımız olmuyordu. :)

Önemli noktalardan biri de diğer tokalarla saçımızı topladığımızda saç diplerimiz acıyordu. Fakat TPU lastik tokalar saçımızı sıkıca tutmasına rağmen çıkardığımızda saç diplerimizde herhangi bir acı hissetmedik.

Peki nedir bu TPU?

TPU (Thermoplastic Poly Urethane)

TPU’dan üretilen lastikler diğer lastiklerin aksine dayanıklıdırlar. Kendiliğinden aşınmaya uğramazlar. Elastikiyetlerini kaybetmedikleri için kesme tahtalarında, cep telefon kılıflarında, ayakkabı tabanlarında tercih edilirler. Özellikle kokusuz, anti-toksik ve geri dönüştürülebilir olduğu için sentetik kauçuk ve silikonun yerine tercih edildiğini öğrendik ve çok etkilendik. 

Ayrıca araştırınca Okotex sertifikası almış bir firma olduğunu öğrendik. İnsan vücuduna zarar vermeyen çocukların kolayca kullanabileceği malzeme kullandıklarını gösteren bu sertifikayı görünce küçük prenseslerimizin saçlarında da deneme kararı aldık ve onlar da aynı sonuçları aldık. 

Üstelik rengarenk renklerle yaptığımız saç modelleriyle çok sevimli saç şekilleri yaptık :)


Bildiğiniz üzere bu tarz lastik tokalar Çin'den geldikleri daha ucuz, sağlıksız malzemeden üretilen tokalar oluyorlar. Limonian olarak size her zaman kaliteyi daha ucuza sunmaya devam etmek istediğimiz için %100 Kore malı, dayanıklı ve sağlıklı olan Limonian TPU Lastik Tokayı sizle buluşturmak istedik. Sağlığın çzellikle miniklerimizin sağlığının önemli olduğu son günlerde size güvenle bir ürün daha sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Limonian %100 Kore Malı TPU Lastik Toka

Siyah ve renkli seçenekleriyle sizlerinde deneyimine sunmaktan gurur duyuyoruz.

Bizle deneyimlerinizi yorum olarak paylaşmayı unutmayın!Yorumlar

  1. En büyük sıkıntımdı lastiklerin saçımı yolması ve kopması.Bir haftadır aynı lastiği kullanıyorum hem saçımı yolmadı hamde kopmadı��Ayrıca diğer lastiklerle saçımı topladığımda baş ağrısı yapıyordu.Şu ana kadar başımda ağrımadı.Söylenildiği kadar rahat ve kullanışlıymış.Teşekkürler

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye'de Yaşayan Korelilerin Satın Aldığı Ürünler

Türkiye’de yaşayan Koreliler beğendikleri markaları Kore’den getirip kullanıyorlardı. Daha sonra Limonian’ı keşfederek kaliteli içerikli Kore ürünlerine Türkiye’den de sahip olabileceklerini keşfettiler. 1.Petitfee B- Glucan Enzyme Powder Wash Kimyasal Madde İçermeyen Doğal İçerikli Toz Temizleyici Koreli kadınlar kendi beğendiği markaları tercih etseler de konu yüz temizleyici olunca markadan daha çok içeriğe önem verirler. Bu sebeple doğal içeriklerden oluşan Petitfee Enzimli Toz Temizleyici yapay koruyucu, kimyasal madde yada paraben gibi zararlı maddeler içermediğinden en çok tercih ettikleri yüz temizleme ürünüdür . Hassas ve sivilceli ciltler içinde mükemmel bir üründür. 2.Seohwabi Duper Whitening Essence Anında Beyazlatıcı Nemlendirici Krem Bu tarz kremler tone-up krem olarak da bilinirler. Koreli anneler ve iş kadınlarının kullandığı pratik ürünlerdendir. Sabahları evden çıkmadan önce makyaj bazı olarak ya da cilt tonunu eşitleyi

Cica Centella Kremler Hangileridir? Cica Centella Asiatica Ne İşe Yarar?

 Sıkça aldığımız sorulardan biride cica centella hammaddesi içeren ürünlerimizin hangileri olduğudur. Bu yüzden sizi ufak bir yazı ile bilgilendirelim istedik. Peki nedir bu Cica Centella? Öncelikle Centella asiatica, çiçekli bitki ailesi Apiaceae'de otsu, çok yıllık bir bitkidir. Asya'daki sulak alanlara özgüdür. Mutfakta sebze ve şifalı bitki olarak kullanılır. Kısa bir süre öncede iyileştirici ve şifalı etkisini bildikleri için ilaç ve kozmetik ham madelerinde önemli bir rol almaya başlamıştır. Cica Centella aynı zamanda Gotu Kola veya Tiger Grass olarakta adlandırılabilir. Cica kelimesi latince olarak yara anlamına da gelmektedir. Centella Asiatica bitkisinin içeriğindeki en etkin maddeler; madecossoside, asiaticoside, asiatic acid ve madecassic acid'tir. Bu maddelerin temel amacı yatıştırma ve iyileştirmedir. Yara ve yanık izi tedavilerinde yıllardır kullanılmaktadır. Ayrıca antiageing, cilt bariyeri güçlendirme ve nemlendirme özellikleri vardır. Antioksidan bir bitkid

CİLT TİPİ TESTİ

Merhaba Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplara uygun olan ok'ları takip ederek cilt tipinizin hangi gruba ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki linklerden cilt tipinize uygun bakım rutini ve  Limonian’ın tavsiye ettiği ürünlere ulaşabilirsiniz.