Ana içeriğe atla

Cica Centella Kremler Hangileridir? Cica Centella Asiatica Ne İşe Yarar?

 Sıkça aldığımız sorulardan biride cica centella hammaddesi içeren ürünlerimizin hangileri olduğudur. Bu yüzden sizi ufak bir yazı ile bilgilendirelim istedik.


Peki nedir bu Cica Centella?

Öncelikle Centella asiatica, çiçekli bitki ailesi Apiaceae'de otsu, çok yıllık bir bitkidir. Asya'daki sulak alanlara özgüdür. Mutfakta sebze ve şifalı bitki olarak kullanılır. Kısa bir süre öncede iyileştirici ve şifalı etkisini bildikleri için ilaç ve kozmetik ham madelerinde önemli bir rol almaya başlamıştır.Cica Centella aynı zamanda Gotu Kola veya Tiger Grass olarakta adlandırılabilir. Cica kelimesi latince olarak yara anlamına da gelmektedir.

Centella Asiatica bitkisinin içeriğindeki en etkin maddeler; madecossoside, asiaticoside, asiatic acid ve madecassic acid'tir. Bu maddelerin temel amacı yatıştırma ve iyileştirmedir. Yara ve yanık izi tedavilerinde yıllardır kullanılmaktadır. Ayrıca antiageing, cilt bariyeri güçlendirme ve nemlendirme özellikleri vardır. Antioksidan bir bitkidir. Asya ülkelerinde tahriş olmuş ciltlere, sedef hastalığına, egzamalı ve hassas ciltlere iyi geldiği de bilinmektedir.

Kozmetik bir üründe Cica Centella olup olmadığını nasıl anlarız?

Kozmetik ürünlerin ham madde içeriğini incelerken;

Centella Asiatica Extract

Madecassoside

Asiaticoside

Asiatic Acid

Madecassic Acid 

gibi ifadeler yer alıyorsa içeriğinde centella bitkisi olduğunu anlayabilirsiniz.

Centella içeren ürünler her yaştan her türlü cilt tipinin dolabında olması gerektiğini düşündüğümüz ürünlerdendir. 

Peki bu kadar yararlı olan bu bitkinin içeriğine sahip ürünlerimiz hangileri derseniz;1- Chamos Repair Cica Centella Cream

Adından da anlaşılacağı üzere cilt düzenleyici ve nemlendirici bu kremde %60 oranınca Centella Asiatica içeriği bulunmaktadır. Centella içeriğinin yanında etkileyici içeriklere ve yağlara sahiptir. Hassas, kızarık ve sivilceli ciltlerin ilk tercihlerinden biridir. Müşterilerimizin de kullanıp memnun kaldığı bu ürünü incelemek ve yorumlarını okumak için görsele tıklayabilirsiniz.2 Cafe Dame Kremler

Cafe Dame Whitening Moisture Cream ve Cafe Dame Wrinkle Nurish Cream olmak üzere iki çeşit krem bulunmaktadır. Bu kremlerde sıradan su yerine %54 oranında Centella Asiatica Leaf Water kullanılmıştır. İhtiyacınıza göre beyazlatma etkili olan kremi ya da kırışıklık karşıtı olan kremi tercih edebilirsiniz.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye'de Yaşayan Korelilerin Satın Aldığı Ürünler

Türkiye’de yaşayan Koreliler beğendikleri markaları Kore’den getirip kullanıyorlardı. Daha sonra Limonian’ı keşfederek kaliteli içerikli Kore ürünlerine Türkiye’den de sahip olabileceklerini keşfettiler.


1.Petitfee B- Glucan Enzyme Powder Wash

Kimyasal Madde İçermeyen Doğal İçerikli Toz Temizleyici

Koreli kadınlar kendi beğendiği markaları tercih etseler de konu yüz temizleyici olunca markadan daha çok içeriğe önem verirler. Bu sebeple doğal içeriklerden oluşan PetitfeeEnzimli Toz Temizleyici yapay koruyucu, kimyasal madde yada paraben gibi zararlı maddeler içermediğinden en çok tercih ettikleri yüz temizleme ürünüdür. Hassas ve sivilceli ciltler içinde mükemmel bir üründür.


2.Seohwabi Duper Whitening Essence

Anında Beyazlatıcı Nemlendirici Krem

Bu tarz kremler tone-up krem olarak da bilinirler. Koreli anneler ve iş kadınlarının kullandığı pratik ürünlerdendir. Sabahları evden çıkmadan önce makyaj bazı olarak ya da cilt tonunu eşitleyici gibi kullanarak ciltlerini nemlendirerek sağlıklı ve…

CİLT TİPİ TESTİ

Merhaba
Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplara uygun olan ok'ları takip ederek cilt tipinizin hangi gruba ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
Aşağıdaki linklerden cilt tipinize uygun bakım rutini ve Limonian’ın tavsiye ettiği ürünlere ulaşabilirsiniz.
Trendyol'da En Çok Değerlendirilen Ürünlerimiz!

Trendyol'da en çok sevilen ürünlerimizi sizin için derledik!


1. Mjcare Soyulan Ayak Peeling Maskesi

Bizimde çok sevdiğimiz ürünlerden biri olan bu maske etkisiyle tüm müşterilerimizi memnun ediyor.2. Tepeden Tırnağa Maske Seti

Kolajen cilt yaşlanmasını önlemeye yardımcıdır. Bu yüz maskesi ince kırışıklıklarınızın oluşmamasına yardımcı olacaktır.


3. Mjcare On Hyaluronik Asit Özlü Yüz Maskesi

En etkili nemlendirici hammaddelerden biri olan Hyaluronik asit, cildinizin ihtiyacı olan nemi karşılıyor.