Ana içeriğe atla

Yaz Aylarında Asit Kullanımı Nasıl Olmalı?


Asitleri ne zaman bırakalım?
Asit kullanmaya yazın devam edebilir miyiz?

Asitlerden çekinmemizin nedeni cildi mikro düzeyde soydukları icin cildimizi güneşten yeterince koruyamadığımızda daha fazla lekelenmelere sebep olmaları. Kışın rahatız güneş ışınları yaz ayları kadar dik gelmiyor çünkü.

Asitleri bırakma mevzusu tamamen sizin cildinize ve elinizdeki ürüne bağlı.

Retinol ürünleri de direkt retinoik formu asit kadar soyucu değiller ama yine de güneş hassasiyeti yapma riske var o da bu kategoride.

Hali hazırda lekeleriniz varsa ve leke oluşturmaya çok müsait bir cildiniz varsa bence hiç riske atmayıp mayıs aylarından ekim aylarına kadar asitlere dokunmamak gerekli.


Ama cildiniz lekeye meyilli değilse, elinizdeki ürünlerin asit miktarı çok düşükse güneş koruyucuya dikkat ederek haftada 2-3 kez kullanabilirsiniz.

İlla kullanırım diyenler glikolik asit yerine molekül boyutu daha büyük olan daha az güneş hassasiyeti yapan mandelik asit, laktik asit, azelaik asit gibi daha nazik asitlere bakabilir. Oranlar ürüne, aside ve kişiye göre değişebilir tek tek ürün sorularına yanıt vermek zor.Yine 2 parmak koruyucu kuralına dikkat ederek

C vitaminin askorbik asit formu saydığımız asitler gibi fazla soyucu değil (ve diğer türevleri de) ama yine de %10 konsantrasyondan fazlasını gece kullanın.

Peeling amaçlı yazın ne kullanalım derseniz enzim peelinglerini kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye'de Yaşayan Korelilerin Satın Aldığı Ürünler

Türkiye’de yaşayan Koreliler beğendikleri markaları Kore’den getirip kullanıyorlardı. Daha sonra Limonian’ı keşfederek kaliteli içerikli Kore ürünlerine Türkiye’den de sahip olabileceklerini keşfettiler. 1.Petitfee B- Glucan Enzyme Powder Wash Kimyasal Madde İçermeyen Doğal İçerikli Toz Temizleyici Koreli kadınlar kendi beğendiği markaları tercih etseler de konu yüz temizleyici olunca markadan daha çok içeriğe önem verirler. Bu sebeple doğal içeriklerden oluşan Petitfee Enzimli Toz Temizleyici yapay koruyucu, kimyasal madde yada paraben gibi zararlı maddeler içermediğinden en çok tercih ettikleri yüz temizleme ürünüdür . Hassas ve sivilceli ciltler içinde mükemmel bir üründür. 2.Seohwabi Duper Whitening Essence Anında Beyazlatıcı Nemlendirici Krem Bu tarz kremler tone-up krem olarak da bilinirler. Koreli anneler ve iş kadınlarının kullandığı pratik ürünlerdendir. Sabahları evden çıkmadan önce makyaj bazı olarak ya da cilt tonunu eşitleyi

CİLT TİPİ TESTİ

Merhaba Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplara uygun olan ok'ları takip ederek cilt tipinizin hangi gruba ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki linklerden cilt tipinize uygun bakım rutini ve  Limonian’ın tavsiye ettiği ürünlere ulaşabilirsiniz.  

Cica Centella Kremler Hangileridir? Cica Centella Asiatica Ne İşe Yarar?

 Sıkça aldığımız sorulardan biride cica centella hammaddesi içeren ürünlerimizin hangileri olduğudur. Bu yüzden sizi ufak bir yazı ile bilgilendirelim istedik. Peki nedir bu Cica Centella? Öncelikle Centella asiatica, çiçekli bitki ailesi Apiaceae'de otsu, çok yıllık bir bitkidir. Asya'daki sulak alanlara özgüdür. Mutfakta sebze ve şifalı bitki olarak kullanılır. Kısa bir süre öncede iyileştirici ve şifalı etkisini bildikleri için ilaç ve kozmetik ham madelerinde önemli bir rol almaya başlamıştır. Cica Centella aynı zamanda Gotu Kola veya Tiger Grass olarakta adlandırılabilir. Cica kelimesi latince olarak yara anlamına da gelmektedir. Centella Asiatica bitkisinin içeriğindeki en etkin maddeler; madecossoside, asiaticoside, asiatic acid ve madecassic acid'tir. Bu maddelerin temel amacı yatıştırma ve iyileştirmedir. Yara ve yanık izi tedavilerinde yıllardır kullanılmaktadır. Ayrıca antiageing, cilt bariyeri güçlendirme ve nemlendirme özellikleri vardır. Antioksidan bir bitkid