Ana içeriğe atla

Hangi Cilt Tipi Hangi Nemlendiriciyi Uygulamalı?


 Her cilt tipinin nemlendirmeye ihtiyacı vardır. Fakat bazı nemlendirici türleri bazı cilt tipleri ile anlaşamaz cilt problemlerimizi daha da belirgin hale getirebilir. Bu yüzden size kısaca hangi cilt tipinin hangi yapıda ve hangi içerikte olan nemlendiricileri tercih etmesi gerektiğini açıklıyor olacağız.


Normal Cilt: Cilt dengesinin korunmasını ve her daim canlı görünmesini sağlayan bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar.

Gliserin, Jojoba yağı ve Hyaluronik asit içeren nemlendiriciler tercih edilmeli Parfüm, alkol ve mineral yağ bulunan nemlendiricilerden kaçınılmalıdır.


Kuru Cilt: Yoğun formülleri ile cilde ihtiyacı olan nemi sağlayan ve cildi dolgunlaştıran  bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar.

Hyalüronik Asit, Üre ve Lanolin içeren nemlendiriciler tercih edilmeli AHA/BHA, parfüm ve alkol  bulunan nemlendiricilerden kaçınılmalıdır.


Yağlı Cilt: Cildi nemlendirerek nem/sebum dengesini sağlayan ve yağlanmayı önleyen bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar.

Hyalüronik Asit, Gliserin ve Aloevera içeren nemlendiriciler tercih edilmeli Hindistan cevizi Yağı ve Lanolin bulunan nemlendiricilerden kaçınılmalıdır.


Hassas Cilt: Cildi yatıştıran, kızarıklıkları gideren ve cildin nem dengesini sağlayan bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar.

Chamomile, Centella, Calendula ve Allantoin içeren nemlendiriciler tercih edilmeli Parfüm, alkol ve sülfat bulunan nemlendiricilerden kaçınılmalıdır.


Karma Cilt: Yağlı ve kuru bölgeler arasındaki nemi sağlayan bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar.

C vitamini, ceramide ve hyalüronik asit  içeren nemlendiriciler tercih edilmeli  Parfüm, alkol ve sülfat bulunan nemlendiricilerden kaçınılmalıdır.


Akneye Meyilli Cilt: Gözenekleri tıkamadan cildi nemlendiren ve ciltte iritasyonu gideren bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar.

Salisilik asit, Aloe vera ve Hyalüronik asit  içeren nemlendiriciler tercih edilmeli Zeytinyağı, Petroleum ve Dimethicone bulunan nemlendiricilerden kaçınılmalıdır.


Limonian'ın nemlendirici ürünleri incelemek için tıklayınız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye'de Yaşayan Korelilerin Satın Aldığı Ürünler

Türkiye’de yaşayan Koreliler beğendikleri markaları Kore’den getirip kullanıyorlardı. Daha sonra Limonian’ı keşfederek kaliteli içerikli Kore ürünlerine Türkiye’den de sahip olabileceklerini keşfettiler. 1.Petitfee B- Glucan Enzyme Powder Wash Kimyasal Madde İçermeyen Doğal İçerikli Toz Temizleyici Koreli kadınlar kendi beğendiği markaları tercih etseler de konu yüz temizleyici olunca markadan daha çok içeriğe önem verirler. Bu sebeple doğal içeriklerden oluşan Petitfee Enzimli Toz Temizleyici yapay koruyucu, kimyasal madde yada paraben gibi zararlı maddeler içermediğinden en çok tercih ettikleri yüz temizleme ürünüdür . Hassas ve sivilceli ciltler içinde mükemmel bir üründür. 2.Seohwabi Duper Whitening Essence Anında Beyazlatıcı Nemlendirici Krem Bu tarz kremler tone-up krem olarak da bilinirler. Koreli anneler ve iş kadınlarının kullandığı pratik ürünlerdendir. Sabahları evden çıkmadan önce makyaj bazı olarak ya da cilt tonunu eşitleyi

CİLT TİPİ TESTİ

Merhaba Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplara uygun olan ok'ları takip ederek cilt tipinizin hangi gruba ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki linklerden cilt tipinize uygun bakım rutini ve  Limonian’ın tavsiye ettiği ürünlere ulaşabilirsiniz.  

Cica Centella Kremler Hangileridir? Cica Centella Asiatica Ne İşe Yarar?

 Sıkça aldığımız sorulardan biride cica centella hammaddesi içeren ürünlerimizin hangileri olduğudur. Bu yüzden sizi ufak bir yazı ile bilgilendirelim istedik. Peki nedir bu Cica Centella? Öncelikle Centella asiatica, çiçekli bitki ailesi Apiaceae'de otsu, çok yıllık bir bitkidir. Asya'daki sulak alanlara özgüdür. Mutfakta sebze ve şifalı bitki olarak kullanılır. Kısa bir süre öncede iyileştirici ve şifalı etkisini bildikleri için ilaç ve kozmetik ham madelerinde önemli bir rol almaya başlamıştır. Cica Centella aynı zamanda Gotu Kola veya Tiger Grass olarakta adlandırılabilir. Cica kelimesi latince olarak yara anlamına da gelmektedir. Centella Asiatica bitkisinin içeriğindeki en etkin maddeler; madecossoside, asiaticoside, asiatic acid ve madecassic acid'tir. Bu maddelerin temel amacı yatıştırma ve iyileştirmedir. Yara ve yanık izi tedavilerinde yıllardır kullanılmaktadır. Ayrıca antiageing, cilt bariyeri güçlendirme ve nemlendirme özellikleri vardır. Antioksidan bir bitkid