Ana içeriğe atla

Cilt Bakımında Kullanılan Kimyasal Asitler

Gözenek ve Akne Sorununa Yıllardır Aradığımız Çözüm İşte Bu İçeriklerde!

Cilt bakımında yeniliklerin ülkesi olan Kore’den hayatımıza giren kimyasal asitler birçok cilt problemine çözüm oluyorlar.

Son dönemde cilt bakım dünyasında yaygınlaşmış olan asitleri beraber inceleyelim.Siyah ve Beyaz Noktaları Geçiren Alfa Hidroksi Asitler (AHA)

Kimyasal asitler içinde en yaygın kullanılan asitlerdir. Meyvelerde bulunan asitlerden laboratuvar ortamında belli konsantrasyonlarda üretilirler. Cildin üst katmanlarını soyarak ölü deri hücrelerinden ve gözenekleri tıkayan diğer kirlerden kurtulmanızı sağlarlar. 

Gözenekleri derinlemesine temizleyen bu asitler akne ve leke sürecinde de en etkili içeriklerdendir.

İnce kırışıklıklarda, yara ve iltihap izlerinde etkilidirler.

Gözenek görünümünün azalmasını sağlarlar.

Daha aydınlık ve eşit cilt tonu için nazik bir eksfoliasyon işlemi yaparlar.

Antienflamatuar özellikleri sayesinde ciltteki iltihabı azaltırlar.Gözenek Görünümünü Azaltan ve Akneyle Savaşan Beta Hidroksi Asitler (BHA)

Beta hidroksi asitler yağda çözülebilen asit formlarıdır. Ciltteki yağı dengelemede çok başarılı olduğu için yağlı ciltlerin favorisidir. 

Aha asitlerinde olduğu gibi Bha asitleri de ciltteki ölü deriyi gidererek cildin tazelenmesini sağlar. Bu sayede uygulanan diğer ürünler ciltte çok daha hızlı etki gösterir.

Gözeneklerin derinlerine iner ve etkili bir temizlik sağlar. Bu sayede gözenek ve siyah nokta görünümünü en aza indirir.

Antimikrobiyal özelliği sayesinde akne oluşumu önler, var olan akneler ile savaşır.

Cildin sıkılaşmasına yardımcı olan yaşlanma belirtilerini geciktirir.

Cildi Pürüzsüzleştiren ve Nemlendiren Polihidroksi Asitler (PHA)

Polihidroksi asitler, aha asitleri ile benzer etki gösterirler. Molekül boyutları büyük olduğu için cildi tahriş etmeden nazik bir eksfoliasyon sağlarlar.

Ciltteki ölü derileri gidererek cildin daha pürüzsüz olmasını sağlarlar.

Lekeler üzerinde oldukça etkilidirler.

Cildi ölü derilerden arındırırken aynı zamanda nemlendirir ve cilt bariyerini onarır.

Akne, dermatit, rosacea gibi cilt rahatsızlıkları ile ilişkili iltihabı azaltır.


AHA-BHA-PHA içeren Limonian ürünlerini görmek için tıklayınız.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Lekeli Ciltler İçin Aydınlatıcı, Nemlendirici Cilt Bakım Serisi

  Seohwabi Whitening C+ Ampoule Ürün Özellikleri: Ciltteki eşitsizlikleri düzenlemeye yardımcı Seohwabi Whitening C+ Ampul, cilde uygulandığı anda aydınlık görünüm sağlar.   Kullanım ve detaylar için tıklayınız.   Seohwabi Whitening C+ Night Cream Ürün Özellikleri: Ciltteki eşitsizlikleri düzenlemeye yardımcı Seohwabi Whitening C+ Night Krem, cilde uygulandığı anda aydınlık görünüm sağlar ve nemlendirir.     Kullanım ve detaylar için tıklayınız.   Set Halinde Kullanım   Cildinizi temizleyin ve kurulayın. Seohwabi Whitening C+ Tonik’i uygulayın ve cildinize emilmesini bekleyin. Sonra Seohwabi Whitening C+ Ampul’ü uygulayın ve cildinize emilmesini bekleyin. Son adım olarak Sonra Seohwabi Whitening C+ Krem’i uygulayın ve cildinize emilmesini bekleyin.   Set halinde satın alarak hem lekelerinizden hızlı ve etkili bir şekilde kurtulabilir hemde daha uygun bir fiyata sahip olabilirsiniz.   Blogger Yorumları     Trendyol Yorumları  

Siyah Noktalara Tek Adımda Son!

Yağlı ciltler başta olmak üzere tüm cilt tiplerinde yaşadığımız siyah nokta sorununa tek adımda etkili bir çözüm ürettik! MjCare Siyah Nokta ve Gözenek Gideren Burun Bandı ile siyah noktalarınızdan 15 dakikada kurtulmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Burun çevresi, siyah nokta ve yağlanma probleminin en çok görüldüğü bölgedir. Özellikle son dönemde maske kullanımıyla birlikte bölgedeki yağlanma artmış ve bu durum siyah noktaların da artışına sebep olmuştur.  Siyah noktalar, gözeneklerde biriken yağ ve kir ile oluşur. Bunları sıkmak işe yaramayacağı gibi ardında daha büyük sorunlar bırakabilir. Haftada 1 kez uygulayacağınız siyah nokta bandı sayesinde bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Ürün Özellikleri Burun etrafındaki gözeneklerde birikmiş olan kirlere, siyah ya da beyaz noktalara yapışarak etkin şekilde temizler. Cildinizi tahriş etmeden biriken ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olur ve gözenek görünümünü en aza indirir. Kimler İçin? Gözeneklerde biriken kir ve kalıntıları temi

Cica Centella Kremler Hangileridir? Cica Centella Asiatica Ne İşe Yarar?

 Sıkça aldığımız sorulardan biride cica centella hammaddesi içeren ürünlerimizin hangileri olduğudur. Bu yüzden sizi ufak bir yazı ile bilgilendirelim istedik. Peki nedir bu Cica Centella? Öncelikle Centella asiatica, çiçekli bitki ailesi Apiaceae'de otsu, çok yıllık bir bitkidir. Asya'daki sulak alanlara özgüdür. Mutfakta sebze ve şifalı bitki olarak kullanılır. Kısa bir süre öncede iyileştirici ve şifalı etkisini bildikleri için ilaç ve kozmetik ham madelerinde önemli bir rol almaya başlamıştır. Cica Centella aynı zamanda Gotu Kola veya Tiger Grass olarakta adlandırılabilir. Cica kelimesi latince olarak yara anlamına da gelmektedir. Centella Asiatica bitkisinin içeriğindeki en etkin maddeler; madecossoside, asiaticoside, asiatic acid ve madecassic acid'tir. Bu maddelerin temel amacı yatıştırma ve iyileştirmedir. Yara ve yanık izi tedavilerinde yıllardır kullanılmaktadır. Ayrıca antiageing, cilt bariyeri güçlendirme ve nemlendirme özellikleri vardır. Antioksidan bir bitkid