Ana içeriğe atla

Cilt Bakımında Kullanılan Kimyasal Asitler

Gözenek ve Akne Sorununa Yıllardır Aradığımız Çözüm İşte Bu İçeriklerde!

Cilt bakımında yeniliklerin ülkesi olan Kore’den hayatımıza giren kimyasal asitler birçok cilt problemine çözüm oluyorlar.

Son dönemde cilt bakım dünyasında yaygınlaşmış olan asitleri beraber inceleyelim.Siyah ve Beyaz Noktaları Geçiren Alfa Hidroksi Asitler (AHA)

Kimyasal asitler içinde en yaygın kullanılan asitlerdir. Meyvelerde bulunan asitlerden laboratuvar ortamında belli konsantrasyonlarda üretilirler. Cildin üst katmanlarını soyarak ölü deri hücrelerinden ve gözenekleri tıkayan diğer kirlerden kurtulmanızı sağlarlar. 

Gözenekleri derinlemesine temizleyen bu asitler akne ve leke sürecinde de en etkili içeriklerdendir.

İnce kırışıklıklarda, yara ve iltihap izlerinde etkilidirler.

Gözenek görünümünün azalmasını sağlarlar.

Daha aydınlık ve eşit cilt tonu için nazik bir eksfoliasyon işlemi yaparlar.

Antienflamatuar özellikleri sayesinde ciltteki iltihabı azaltırlar.Gözenek Görünümünü Azaltan ve Akneyle Savaşan Beta Hidroksi Asitler (BHA)

Beta hidroksi asitler yağda çözülebilen asit formlarıdır. Ciltteki yağı dengelemede çok başarılı olduğu için yağlı ciltlerin favorisidir. 

Aha asitlerinde olduğu gibi Bha asitleri de ciltteki ölü deriyi gidererek cildin tazelenmesini sağlar. Bu sayede uygulanan diğer ürünler ciltte çok daha hızlı etki gösterir.

Gözeneklerin derinlerine iner ve etkili bir temizlik sağlar. Bu sayede gözenek ve siyah nokta görünümünü en aza indirir.

Antimikrobiyal özelliği sayesinde akne oluşumu önler, var olan akneler ile savaşır.

Cildin sıkılaşmasına yardımcı olan yaşlanma belirtilerini geciktirir.

Cildi Pürüzsüzleştiren ve Nemlendiren Polihidroksi Asitler (PHA)

Polihidroksi asitler, aha asitleri ile benzer etki gösterirler. Molekül boyutları büyük olduğu için cildi tahriş etmeden nazik bir eksfoliasyon sağlarlar.

Ciltteki ölü derileri gidererek cildin daha pürüzsüz olmasını sağlarlar.

Lekeler üzerinde oldukça etkilidirler.

Cildi ölü derilerden arındırırken aynı zamanda nemlendirir ve cilt bariyerini onarır.

Akne, dermatit, rosacea gibi cilt rahatsızlıkları ile ilişkili iltihabı azaltır.


AHA-BHA-PHA içeren Limonian ürünlerini görmek için tıklayınız.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Cica Centella Kremler Hangileridir? Cica Centella Asiatica Ne İşe Yarar?

 Sıkça aldığımız sorulardan biride cica centella hammaddesi içeren ürünlerimizin hangileri olduğudur. Bu yüzden sizi ufak bir yazı ile bilgilendirelim istedik. Peki nedir bu Cica Centella? Öncelikle Centella asiatica, çiçekli bitki ailesi Apiaceae'de otsu, çok yıllık bir bitkidir. Asya'daki sulak alanlara özgüdür. Mutfakta sebze ve şifalı bitki olarak kullanılır. Kısa bir süre öncede iyileştirici ve şifalı etkisini bildikleri için ilaç ve kozmetik ham madelerinde önemli bir rol almaya başlamıştır. Cica Centella aynı zamanda Gotu Kola veya Tiger Grass olarakta adlandırılabilir. Cica kelimesi latince olarak yara anlamına da gelmektedir. Centella Asiatica bitkisinin içeriğindeki en etkin maddeler; madecossoside, asiaticoside, asiatic acid ve madecassic acid'tir. Bu maddelerin temel amacı yatıştırma ve iyileştirmedir. Yara ve yanık izi tedavilerinde yıllardır kullanılmaktadır. Ayrıca antiageing, cilt bariyeri güçlendirme ve nemlendirme özellikleri vardır. Antioksidan bir bitkid

Türkiye'de Yaşayan Korelilerin Satın Aldığı Ürünler

Türkiye’de yaşayan Koreliler beğendikleri markaları Kore’den getirip kullanıyorlardı. Daha sonra Limonian’ı keşfederek kaliteli içerikli Kore ürünlerine Türkiye’den de sahip olabileceklerini keşfettiler. 1.Petitfee B- Glucan Enzyme Powder Wash Kimyasal Madde İçermeyen Doğal İçerikli Toz Temizleyici Koreli kadınlar kendi beğendiği markaları tercih etseler de konu yüz temizleyici olunca markadan daha çok içeriğe önem verirler. Bu sebeple doğal içeriklerden oluşan Petitfee Enzimli Toz Temizleyici yapay koruyucu, kimyasal madde yada paraben gibi zararlı maddeler içermediğinden en çok tercih ettikleri yüz temizleme ürünüdür . Hassas ve sivilceli ciltler içinde mükemmel bir üründür. 2.Seohwabi Duper Whitening Essence Anında Beyazlatıcı Nemlendirici Krem Bu tarz kremler tone-up krem olarak da bilinirler. Koreli anneler ve iş kadınlarının kullandığı pratik ürünlerdendir. Sabahları evden çıkmadan önce makyaj bazı olarak ya da cilt tonunu eşitleyi

CİLT TİPİ TESTİ

Merhaba Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplara uygun olan ok'ları takip ederek cilt tipinizin hangi gruba ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki linklerden cilt tipinize uygun bakım rutini ve  Limonian’ın tavsiye ettiği ürünlere ulaşabilirsiniz.